Mi a betöréses lopás?
Betöréses lopásnak minősül, ha a tettes az épület lezárt helyiségébe erőszakos módon behatol, és onnan ingóság okat tulajdonít el. Ide tartozhat az az eset is, amikor a tettes olyan nyitott nyílászárón (ablakon, teraszajtón, stb.) hatol be, amelynek alsó éle a talajszinttől legalább 2, vagy 3 méter magasságban van.
Mire figyeljünk biztosításkötés előtt?
A betöréses lopásra kifizethető kártérítési összeg erősen függ a meglévő és működő (mechanikai és elektronikus) betörésvédelmi eszközöktől. Az ezekre vonatkozó szabályokat minden biztosító feltétele tartalmazza, általában Védelmi előírások címszóval.
Mi a teendő betöréses lopáskár esetében?
A betörés tényét haladéktalanul jelenteni kell a rendőrségnek, és lehetővé kell tenni a helyszín változatlan formában történő vizsgálatát.
A kárt maximum 2 napon belül be kell jelenteni a biztosítónak, amely 5 napon belül kiküldi a szakértőjét szemlét tartani. Addig a rongálási nyomokat meg kell őriznünk, a kár helyszínén csak a kárenyhítéshez, a további károk megelőzéséhez szükséges mértékben változtathatunk.
Az eltulajdonított tárgyakat, azok minőségét, korát, értékét lehetőség szerint igazolnunk kell, pl. számlákkal, garancialevelekkel, ezek hiányában fényképekkel, tanúkkal, stb.
Figyelem – kivétel az Aegon Biztosító esetében!
Az Aegon Biztosító minden káreseményre a biztosítási szerződés létrejöttétől számított 15 napos várakozási időt köt ki, tehát az ekkor bekövetkezett károkat nem téríti meg.